Pro rodiče a děti

Příchody a odchody dětí

Budova školky se otevírá v 6:30 a uzamyká v 16:30. Děti, prosíme, přivádějte v době od 6:30–8:30 hod. Odchod ze školky po obědě: 12:30-12:45, odpoledne: 14:45–16:30 hod. Mimo uvedené hodiny je možný příchod a odchod po předchozí domluvě s učitelkou. Z bezpečnostních důvodů je jinak školka zamčená.

Příchody, odchody & vyzvedávání
Otevřeno:06:30–16:30
Přichod:06:30–08:30
Odchod po obědě:12:30–12:45
Odchod odpoledne:14:30–16:30

Děti se ráno schází ve třídě Včeliček a po příchodu své paní učitelky odchází do ostatních tříd. Odpoledne se postupně schází opět ve třídě Včeliček a odtud odchází s rodiči do své šatny a domů.

Rodiče jsou povinni předat dítě osobně učitelce, zodpovídají za to, že je dítě zdrávo a nejeví známky onemocnění. Ve školce nesmíme podávat žádné léky.

Co si vzít do školky

Aby si děti mohly užít pobyt ve školce, rádi bychom vás poprosili o několik věcí:

Všechny věci dětí musí být označené a podepsané jejich celým jménem.

Jedenkrát týdně je potřeba věci dětí vzít domů na vyprání.

Všechny věci dětí opatřete poutky na pověšení.

Dětem dejte oblečení, které si zvládnou samostatně oblékat, a zároveň ho můžou ušpinit.

Nezapomeňte na náhradní spodní oblečení i punčocháče, ponožky, košilku a tepláky.

Není nutné nosit hračky z domu. Dítě si ale může přinést oblíbenou věc na kterou je zvyklé při usínání.

Co budou děti potřebovat?

Oblečení do třídy

Děti se ve třídě nejlépe cítí v pohodlném oblečení jako je bavlněné tričko, hrací kalhoty, zástěrky nebo ponožky. Nezapomeňte na kapsičku na kapesník. Dětem dejte papučky s pevnou a zdravotně ne závadnou patou.

Oblečení na spaní

Kromě oblečení do třídy budou děti potřebovat i pyžámko. Prosíme, opatřete ho poutkem (oba kusy) a podepište ho.

Oblečení na ven v zimě

I v zimě trávíme čas venku. Proto děti vybavte nepromokavým oblečením, teplejší nepromokavou obuví, čepicí a šálou. Potřeba budou i rukavice, které připevněte na gumu a provlečte rukávy, aby se nám nikam nezatoulaly.

Oblečení na ven v létě

Dětem, prosíme, pořiďte pohodlné sportovní oblečení přiměřené aktuálnímu počasí. Měly by to být tenisky, kšiltovka nebo klobouček a v horkých letních dnech kraťase a příjemné tričko.

Co je dobré zvládnout před nástupem

Aby se dítě ve školce cítilo dobře, je potřeba, aby před samotným nástupem zvládlo několik věcí. Tohle jsou některé z nich:

Znát své jméno, poznat si svojí značku ve školce a poznat si své věci (papučky, pyžámko apod.).

Znát základy společenského chování, umět pozdravit, poděkovat, omluvit se, poprosit, smrkat a používat kapesník.

Držet správně lžíci, snažit se samostatně najíst (nečekat, až ho dospělí nakrmí) a napít se z hrníčku bez pomoci dospělého.

Zajít si na záchod a snažit se utírat po použití WC (nepotřebovat plenky, a to ani doma). Učitelka dítě kontroluje.

Samostatně si umýt ruce mýdlem, pustit vodu a otáčet kohoutkem.

Nazouvat papučky a boty (bez přezek a zavazování), oblékat si jednoduché oblečení – tepláčky, punčošky nebo tričko.

Co ale vaše děti potřebují nejvíc?

Především podporu! Děti potřebují pozitivně naladit na vstup do školky. Pobídněte je, že budou mít ve školce nové kamarády, potkají paní učitelky, které mu se vším pomůžou, budou si moct hrát s jinými dětmi, poznávat okolí, číst si pohádky, pobíhat po zahradě nebo vyrážet na výlety. Zkrátka je čekají samé pěkné věci.

Platby

Úplata za předškolní vzdělávání560 Kč
Platba se platí předem na účet školky: 27137621/0100.

Povinné platby

Úplata za předškolní vzdělávání a stravování dítěte ve školce jsou povinné platby, které jsou nedílnou součástí rozpočtu mateřské školy. Bez nich bychom nebyli schopní vašim dětem zprostředkovat pobyt v naší školce.

Opakované neuhrazení těchto plateb v je považováno za závažné porušení provozu školky a v konečném důsledku může být důvodem pro ukončení docházky dítěte do školky (zákon 561/2004 Sb., školský zákon, §35, odst. 1d)

Kulturní fond

Výše příspěvku do kulturního fondu se mění podle aktuální situace. Částka bude odsouhlasena rodiči na společné schůzi na začátku školního roku.

Hygienické potřeby

Na počátku a v pololetí školního roku vybíráme 1× tekuté mýdlo, 1× vlhčené ubrousky, 4 roličky toaletního papíru, 1× ubrousky, 1 balení papírových kapesníků (po 10 balíčcích nebo v krabičce). Není povinné se na vybírání hygienických potřeb podílet, ale budeme za to moc rádi. Předem děkujeme.

Provoz o letních prázdninách

O letních prázdninách bude naše školka v provozu od od 29. 7.–9. 8. 2024. Pokud ale budete potřebovat, můžete se přihlásit na prázdninový provoz i do ostatních školek:

MŠ Tumaňanova:1. 7. –12. 7. 2024
MŠ Měřičkova:15. 7.–26. 7. 2024
MŠ Škrétova:12. 8.–23. 8. 2024

Přihlášky a informace k přijetí dětí na prázdninový provoz do jiných spádových školek budou na webových stránkách mateřských školek k dispozici od března.

Evidence dětí

Nahlaste nám, prosím, každou změnu oproti informacím, které jste uvedli v přihlášce, evidenčním listu a zmocnění pro vyzvedávání dítěte. Informace o dětech jsou důsledeně využívány pouze pro vnitřní potřebu školy, oprávněné orgány státní správy a samosprávy a pro potřebu uplatnění zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Bezpečnost dětí

Upozorňujeme, že jste povinni osobně dítě předat učitelce ve třídě. Každá učitelka je osobně zodpovědná za bezpečnost svěřených dětí od doby jejich převzetí od rodičů, pověřené osoby nebo jiného pedagoga školy do doby jejich předání rodičům, pověřeným osobám nebo jinému pedagogovi školy. Po vyzvednutí svého dítěte nesete plnou zodpovědnost za zdraví svého dítěte vy, případně jiní zákonní zástupci.